• Ofis
 • İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknopark İzmir, İYTE Kampüsü No: 9, 35430 Urla İzmir / TÜRKİYE

Gümüş Nanotellerin Geleceği

metalic micro lattice
 • Mart 8, 2021

 • Elektronik sistemlerin mikro entegrasyonuna olan talebin artması, optik özellikleri nedeniyle metal nanotellerde kapsamlı araştırmalara neden oldu. Bu, farklı sektörlerde sayısız teknolojinin gelişmesine neden olmuştur.

  Gümüş, iyi elektriksel iletkenliğe sahiptir. Gümüş nanotellerin, daha fazla elektriksel iletkenliğe sahip olmasının sebebi gelişmiş optik şeffaflık ve optik esnekliktir. Bu faktörler optoelektronik ve elektronik cihazların üretimi için önemlidir.

  Araştırmalar, gümüş nanotellerin, ultra büyük elektrik devrelerinin ve kuantum cihazlarının minyatürleştirilmesinde ilerleyen süreçlerde kullanılabileceğini göstermiştir.

  Gümüş nanotellerin, yeni nesil otomobillerin tüm gösterge panosunun geniş bir parmağa duyarlı yüzeyde döndürülmesi de dahil olmak üzere esnek dokunmatik paneller oluşturması beklenmektedir. Bunun nedeni, elektriksel iletkenlikte indiyum-kalay oksitten ve mevcut dokunmatik sensör malzemesinden daha iyi olmalarıdır. Gümüş nanotelleri esnek plastik yüzeylere kolayca uygulanabilir. Son derece şeffaftırlar. Bunlar sadece dokunmatik panellerde değil, yüksek verimli güneş panellerinde ve aydınlatma panellerinde uygulamaları vardır, bu da nanotellerin pratik olarak tahrip edilemez olmasından faydalanılır. Gümüş nanotellerin ileri teknoloji uygulamaları geliştirmek için büyük potansiyeli bulunmaktadır.

  Bu üst düzey yapılar; elektriksel, termal ve optik özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Optik, elektronik, manyetik, tekstil, otomobil, yüksek performanslı katalizörler ve akustik gibi hemen hemen tüm sektörlerde uygulamaları var. Yeni uygulama alanlarını keşfetmek için birçok araştırma devam etmektedir.

  Esnek katlanabilir dokunmatik ekranlarda gümüş nano teller stratejik öneme sahiptir. Gümüş nano teller; İnce film teknolojisi, dokunmatik ve dokunmatik panel uygulamaları mevcuttaki indiyum kalay oksit yerine aday olabilir. Diğer alternatiflerle karşılaştırıldığında, gümüş nano tellerin bu süreçte benzersiz avantajları vardır:

  1. Basit üretim süreci ve yüksek verim. Tel genişliği küçük olduğundan, Gümüş Tel teknolojisinden yapılmış iletken film daha yüksek ışık geçirgenliği elde edebilir.

  2. Gümüş nano tel film, küçük bir bükülme yarıçapına ve bükülme sırasında küçük bir direnç değişim oranına sahiptir, bu da akıllı saatler ve bilezikler gibi kavisli yüzey ekranlı cihazlara daha iyi uygulanabilir.

  3.Mükemmel elektrik iletkenliği, ışık geçirgenliği ve eğilme direnci.

  4.Gümüş nano tellerin büyük uzunluk çap oranı etkisi nedeniyle, iletken yapıştırıcıların ve ısı ileten yapıştırıcıların uygulanmasında da belirgin avantajlara sahiptir.

Kimyasal Buhar Biriktirme Teknikleri

metalic micro lattice
 • Mart 1, 2021

 • Kimyasal buhar biriktirme teknikleri, yüksek saflıkta, uyumlu, yoğun ve düzgün kaplamalar sağlar. Bunu başarmak için bir dizi mühendislik disiplini uyguluyoruz. Müşterilerimizin yeniliklerini kendi bilgimizle birleştirerek öncelikle sistem ve süreç çözümlerine odaklanıyoruz.

Grafen

 • Mart 1, 2021

 • Grafen, doğal grafit veya kimyasal buhar birikimi ile işlenebilen tek bir karbon tabakasıdır. Bir grafit bloğu bir kitap olsaydı, bir grafen tabakası bu kitapta sadece bir sayfadır ancak “süper sayfa”dır. Grafen birçok olağanüstü özelliğe sahiptir. İnsan tarafından bilinen en ince malzemedir, ancak elmastan daha güçlüdür ve aynı boyuttaki en ince çelikten yaklaşık 100 kat daha güçlüdür; ısı ve elektriği bakırdan veya bilinen diğer malzemelerden daha verimli bir şekilde iletir. Grafen, çok sayıda son kullanıcı uygulamasını etkileyebilecek teknolojide büyük değişimlere neden olma olasılığı yüksek olan yıkıcı bir malzemedir.